Stomatologia

Stomatologia zajmuje się leczeniem wielu dolegliwości. W Centrum Stomatologicznym Demed kompleksowo podchodzimy do problemu z którym zgłasza się do nas pacjent. Nasi stomatolodzy to wykwalifikowani specjaliści. Swym doświadczeniem i wiedzą zyskują sympatię coraz to większej grupy klientów.
Dla nas najważniejszy jest pacjent dlatego dbamy o sterylne warunki oraz dobrą jakość wykorzystywanych materiałów i sprzętu. U nas poczujesz się komfortowo i bezpiecznie.

Właściwa higiena jamy ustnej to klucz do utrzymania zdrowego uśmiechu. Dlatego nauka dzieci poprawnego i dokładnego szczotkowania jest tak ważna. Zapobiega to wielu nie przyjemnym wizytom w gabinecie i niekiedy traumie.
Pamiętajmy więc aby szczotkować zęby 2 razy dziennie przez minimum 3 minuty, używać nici dentystycznych, dokładnie doczyszczać przestrzenie między zębem a dziąsłem, pamiętać aby co 3 lub 6 miesięcy stawiać się na wizyty kontrolne u stomatologa.
To takie minimum dla zdrowia.
W przypadku jeśli zaniedbamy powyższe czynności może się okazać, iż będą potrzebne zabiegi profilaktyczne lub leczenie.

Skaling polega na usunięciu twardych złogów kamienia nazębnego z przestrzeni przydziąsłowej za pomocą skalera pracującego ultradźwiękami rozbijając tą płytkę nazębną. Zabieg ten nie należy do przyjemnych szczególnie jeśli pojawił się już u pacjenta stan zapalny dziąseł. Na koniec stomatolog przystępuje do polerowania aby powierzchnia zębów była na tyle gładka co zapobiega ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej.

Skaling jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia raz na rok natomiast koszty prywatnej usługi można znaleźć tutaj.

Piaskowanie polega na usunięciu specjalnym aparatem osadu po kawie, herbacie i papierosach.

Lakierowanie (fluoryzacja) jest to pokrycie zębów fluorem o wysokim stężeniu przy pomocy aplikatora. Lakier ten zabezpiecza przed działaniem czynników sprzyjających próchnicy. Po zabiegu nie wolno jeść ani pić przez 2 godziny.

Stomatologia w centrum Stomatologicznym Demed to szeroki zakres wykonywanych usług. W naszej placówce Demed Radom zapewniamy opiekę stomatologiczną pacjentów z takimi problemami jak: leczenie próchnicy, odbudowy zębów, leczenie zachowawcze u dzieci : lakowanie, lapisowanie, usuwanie zębów mlecznych.

Wszelkie odbudowy kosmetyczne zębów za pomocą dostępnych w gabinecie materiałów.

Wykonujemy następujące odbudowy protetyczne:

  • protezy akrylowe, szkieletowe na metalu i na acetalu, nylonowe, natryskowe (bezbarwne),
  • protezy na implantach;
  • korony porcelanowe na metalu i na cyrkonie;
  • korony pełnoceramiczne oraz w systemie LAVA;
  • mosty porcelanowe na metalu i na cyrkonie a także pełnoceramiczne oraz w systemie LAVA;
  • licówki kompozytowe, porcelanowe i ultracienkie licówki;
  • odbudowy porcelanowe zębów typu inlay, onlay;
  • protetyka (korony, mosty) na implantach zębów.

Chirurgia w Centrum Stomatologicznym Demed obejmuje między innymi ekstrakcje zębów wyrżniętych jak i zatrzymanych, resekcje, hiemisekcje, radektomie, usuwanie ropni, zabiegi typu podcięcie wędzidełek i wiele innych bardziej skomplikowanych. Nasz chirurg jest specjalistą w tej dziedzinie dlatego zabiegi odbywają się w niezwykle sterylnych, a co za tym idzie bezpiecznych warunkach .

W Centrum Stomatologicznym Demed stosujemy implanty dwuczęściowe takich marek jak : Alpha Bio, Bego, Straumann oraz Astra. W zależności od warunków kostnych dopasowujemy implant dzięki czemu skutecznie zmalała liczba osób zdyskwalifikowanych z wykonania zabiegu. Zabiegi wykonywane są z użyciem specjalistycznych sprzętów i narzędzi w pełnej sterylności.

​​

Call Now ButtonZadzwoń Demed Radom